Side 1 af 1
GHL led tips
: tirs 2. okt 2012 21:58
af madsl
Jeg har lige tændt 2 GHL led lamper. Jeg har købt dem på anbefaling fra en forhandler. Jeg har købt en del grej igennem årene men, jeg er aldrig før blevet så positivt overrasket over akvarium
teknik. Den lyser super og er meget brugervenlig. Tak til forhandleren for det gode råd(jeg havde selv googlet mig til en anden løsning.)
Re: GHL led tips
: ons 3. okt 2012 06:36
af Schwensen
madsl skrev:Jeg har lige tændt 2 GHL led lamper. Jeg har købt dem på anbefaling fra en forhandler. Jeg har købt en del grej igennem årene men, jeg er aldrig før blevet så positivt overrasket over akvarium teknik. Den lyser super og er meget brugervenlig. Tak til forhandleren for det gode råd(jeg havde selv googlet mig til en anden løsning.)
Jeg havde fuldstændig samme oplevelse

Re: GHL led tips
: ons 3. okt 2012 09:41
af madsl
Det er fedt de kører på standard program automatisk, man skal ikke engang stille uret. Demo programmet er dog lidt for heftigt til mig men nu er jeg også lidt oppe i årene:)
Har du nogle justeringer du kan anbefale?
Re: GHL led tips
: ons 3. okt 2012 15:12
af Schwensen
Jeg har kun siddet og leget med dem, hvor de hang i et tørrestativ, så jeg har ikke indstillet så meget, da jeg ikke ved hvordan det vil se ud, når de kommer til at hænge over vand. Jeg synes det er lidt svært at indstille tidspunkterne ?
Re: GHL led tips
: ons 3. okt 2012 19:13
af madsl
Æv det var især tidspunkterne jeg håbede du havde tip til at indstille... Men jeg har heller ikke trykket ret meget på den endnu, men fiskene kan ikke lide demo mode:)